Konser ve Etkinlikleriniz için;
+90 (0)535 782 84 17

www.ismailuslu.info

Siteyi Ziyaret Etmek için TIKLAYIN

 Özel Düğün Merasimlerinizde 3'ü birarada konsept. Grup 571 & Mehter 1453 & Semazenlerimiz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

24 ALTIN İNSAN ÖDÜLÜ

Grup571, 24 Altın İnsan Ödülü aldı.
2013'ün EN'leri. ''Hayatımıza değer katan 24 ALTIN İNSAN'' gecesinde, en başarılı çocuk şarkıları kategorisi ödülü ''GRUP 571''in. Teşekkürler K.Çekmece Belediyesi.

 

  İsmail USLU & Gülay USLU

 

 

 

 

6. Dini Yayınlar Kongresindeydik

iusluDiyKong

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından düzenlenen 6. Dini Yayınlar Kongresinin ana teması ''İslam Sanat ve Estetik'' idi. Kongrenin 3. ve son gününde, Grup 571'in yapımcısı ve yönetmeni İsmail Uslu , "Çocuk Eğitiminde Müziğin Yeri ve Önemi" konulu bir konuşma yaptı. Konuşmasında yapmış olduğu tespitler dikkat çekti ve verdiği teklif, kongre sonunda Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Sayın Mehmet Görmez tarafından açıklanan sonuç bildirgesinde yer aldı.
1 Aralık 2013 Grand Cevahir Otel Kongre Merkezi/İstanbul
 
Kongre Sonuç Bildirgesinde yer alan teklif:
 
''Diyanet İşleri Başkanlığı dinî mûsikînin halka daha kolay ulaştırılabilmesi için diğer kurum ve kuruluşlarla işbirliği yapmalı, bu konuda Diyanet TV ve Radyosu başta olmak üzere daha nitelikli yayınların halka ulaştırılmasına yardımcı olmalıdır.
Diyanet İşleri Başkanlığı, “İslam, Sanat ve Estetik” konusundaki yayın çeşitliliğini ve prestij yayınlarını arttırmalıdır…
Çocuk ve gençlere klasik sanat konulu eserlerin nasıl sevdirileceğine dair ortak çalışmalar yapılmalıdır…''
 
6-dini-yayinlar-kongresi-5367804 4243 odiy
 
 

Camiyi Gidiyorum Şarkımız büyük ilgi görüyor

CAMİYE GİDİYORUM ŞARKISI


Diyanet İşleri Başkanlığı 2011 Camiler Haftası için özel hazırlanmış şarkımız. Cami ve çocuk temasının işlendiği harika şarkımız ''CAMİYE GİDİYORUM-CAMİYİ SEVİYORUM.'' Söz-Müzik: İsmail USLU, Yorum: Grup 571

Çok kısa sürede hazırlanan şarkının ardından, D.İ.B.'nın ''Yaşasın Camiye Gidiyorum'' adlı Camiler Haftası Etkinliğinde, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Mehmet Görünmez'in de katıldığı 1 Ekim 2011 günü Ankara Kocatepe Camii avlusunda muhteşem bir konser verdik.

http://camilerhaftasi.diyanet.gov.tr/arsiv/camilerhaftasi2011/index.html